TÜRKÇE ENGLISH DEUTSCHE РУССКИЙ عربى

İple Yüz Germe (Fransız Askı)

Fransız Askı (ip askı) yöntemi yüz hatlarından memnun olmayan, cilt yüzeyinde sarkma ve kırışma meydana gelmiş kişilerde kullanıldığı gibi kısmi yüz felci geçiren hastalarda da kullanılabilen tedavi edici bir yöntemdir. Kullanılan ürünün biyolojik anlamda insan vücuduna uyumlu olması sebebi ile ürünün markasına bağlı olarak yıllarca cilt altında kalması mümkündür


Fransız askısı, günümüzde cerrahi operasyonlardan daha fazla tercih edilmektedir. Cerrahi ile arasındaki fark ise kalıcılığıdır. Cerrahinin uzun süren iyileşme süreci ve yüksek maliyetleri göz önüne alındığında Fransız askı oldukça avantajlı bir yöntemdir. Estetik yüz germe işlemlerinde kullanılan medikal iplikler Fransız askısı yönteminde de kullanılmaktadır. Bu yöntemle, yüzdeki sarkmalar, kırışıklıklar giderilerek yüzün gençleşmesi sağlanırken, ameliyata kıyasla daha az risk taşıması açısından da son derece güvenilirdir.


İşlem öncesi lokal anestezi uygulanmaktadır. 45 dk ile 1 saat arası süren bir işlemdir. Birkaç gün içerisinde günlük yaşamınıza dönebilirsiniz. Uygulama sonrasında az da olsa ödem ve iğne izi olabilir. Bu şikayetler ortalama 1 hafta sürer ve dışarıdan bakıldığında işlem yapıldığı anlaşılamaz. Ani hareketler ve çene hareketleri sırasında iplerin bulunduğu bölgelerde gerilme hissedilebilir. Bu şikayetlerde genellikle 2. haftadan sonra kaybolur.


İşlemden sonra 1 ay süre ile yüzüstü yatılması, kabuklu ve sert yiyeceklerin yenilmesi, abartılı mimik hareketi yapılması, çenenin çok fazla açılmasını gerektiren hareketler önerilmemektedir.